ELLIE

5. january 2016 at 20:25 | ᴇʟʟɪᴇ

"After all we've been trough... And everything that I've done... It can't be for nothing." - Ellie
"Po tom všem čím jsme si prošli... A všem co jsem udělala... Nemůže to být pro nic."

Jméno : Ellie Williams (jméno Ellie v japonském manuálu)
Narození : rok 2018/2019
Věk : 13 (American Dreams), 14 (Left Behind, The Last of Us)
Vzhled : zrzavé vlasy v culíku, její oblečení nejčastěji obsahuje červenou, má jasně zelené oči, jizva na obočí, pihy, má monofóbii (strach se samoty).
Výška : 160cm
Druh : Člověk (nakažená, imunní)
Status : Naživu

Ellie je druhá hlavní postava hry The Last of Us, a také druhá hratelná postava hry. Je to čtrnáctiletá dívka, která je na svůj věk vyspělá, kvůli tomu že žije v době, v jaké se narodila.

Ellie se narodila několik let po propuknutí infekce. Žila v karanténní oblasti v Bostonu, a proto ví na začátku hry tak málo o světě před propuknutím infekce. Dřív než zemřela Elliina matka, Anna, požádala aby se o ni Marlene starala. Přesto ale, Ellie neviděla Marlene do svých třinácti let.


Ellie na fotce s Riley.Vztahy

JOEL

Ze začátku má Joel s Ellie velice nedůvěrný vztah. Nevěří ji v tom, že je imunní vůči nákaze. Postupem času však nejen získají vztah jako otec s dcerou, ale taky nutnost se navzájem chránit. Ellie má totiž strach, že ztratí Joela stejným způsobem jako ztratila Riley, Sama nebo Tess.

RILEY ABEL

Riley byla nejlepší kamarádka Ellie. Podle všeho k sobě chovaly city, které měli znamenat něco více, než jenom přátelství. Každopádně, když se Riley vytratila s nepěknou rozlučovací scénkou s Ellie, jejich vztah ztratil na váze. Ellie si celou dobu myslela, že je Riley mrtvá, a když se objevila, Ellie tomu ani nechtěla věřit, a navíc se Riley vrátila jako Světlonoš.

Riley se stále snaží upevnit vztah s Ellie, a když se ji to konečně povede, obě dvě kousnou nakažení. Riley pravděpodobně umírá, a Ellie se okamžitě stáhne za Marlene a řekne ji, co se stalo.

MARLENE

Ellie nazvala Marlene "je to moje kamarádka, myslím.", ale zároveň má Marlene za něco jako matku, když se o ni Marlene měla starat.

TESS


Vztah Tess s Ellie byl rozhodně nazačátku lepší, než s Joelem. Tess věřila Ellie ohledně její imunity, a to Ellie nepochybně oceňovala. Tess vždy ujišťovala Ellie, že všechno bude v pohodě, a udržovala Ellie v dobré náladě. Proto se Ellie Tessina smrt také dotkla.

BILL

Vztah Ellie k Billovi neměl zrovna nejlepší začátek, protože ji hned začátku připoutal k trubce. Oba k sobě chovají znechucení, a navzájem se neustále urážejí. Bill ji totiž od začátku až do konce viděl jenom jako překážku v Joelově cestě. Postupem času však Bill začne Ellie proti své srsti respektovat, a kvůli Joela ji i pomáhá.

Poznámka ode mně: Podle mě má Bill a Ellie společného víc, než si ostatní myslí. Podle mě tvůrci schválně dali Ellie pryč ze scény, kde Bill ztratil svého partnera, protože by to mohlo Ellie a Billa nějakým způsobem zblížit, a poznat, že nejsou tak rozdílní. Ellie totiž vůbec neviděla Billův citlivý moment, protože Bill ztratil svého "partnera" Franka skoro stejným způsobem, jako Ellie ztratila Riley. Kdyby tam Ellie byla, jsem si zcela jistá, že by Billa viděla úplně jinak, a ne jako idiota co se stará jenom o sebe.

HENRY & SAM

Ellie respektuje oba dva a se Samem si rozumí, lépe řečeno, snaží se s ním rozumnět co nejvíc, protože mají podobný věk. Proto když oba dva zemřeli, byl to také další šok.

TOMMY

Ellie a Tommy mají neutrální vztah, nejsou ani přátelé, ani nepřátelé, jednoduše, spolu jakž takž vychází.

MARIA

Maria se k Ellie chovala asi tak jako Tess k Ellie. Také ji rozumněla, a dokonce ji ukázala fotku Sáry a Joela.DAVID

Davidův vztah s Ellie byl pro Ellie traumatizující. David se k ní choval jako k dítěti, a neustále chválil její práci, jenže když Ellie nesouhlasila s tím, že bude součástí jeho kanibalské rodiny, tak se znepřátelili, a David ji chtěl zabít. Lépe řečeno znásilnit/zabít/sníst.DROBNOSTI

  • Ellie je jediný známý člověk co je imunní proti houbové nákaze.
  • Neustále si tře rukou o nos, a chytá se za své ruce, nejspíš to bude stresem.
  • Left Behind, i The Last of Us končí se záběrem na Elliinu tvář.
  • Elliino oblíbené zvíře je dinosaurus.
  • V Left Behind není Ellie tak sprostá jako v The Last of Us, nejspíše to bude následkem strestu z Rileyiné smrti.
  • Ellie se před vydáním hry podobala herečce Ellen Page, která následně po tom řekla na twitteru humorně; "děkuji naughtydogu, že ukradl moji podobu". Naughtydog se proto rozhodl udělat Ellie trochu více podobnou její herečce, Ashley Johnson.

Ellie předtím. / Ellie potom.


Ellen Page vlevo / Ellie uprostřed / Ashley Johnson napravo.


Co si myslíte? Na koho je Ellie více podobná? Za mně je podobná víc na Ellen.
 

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement