JOEL

5. january 2016 at 21:20 | ᴇʟʟɪᴇ

"I struggled... A long time with survivin'. And you... No matter what you keep finding something to fight for." - Joel
"Já už se rvu o přežití hodně dlouhou dobu. A ty... Ať se děje cokoliv, musíš vždy najít něco, za co chceš bojovat."

Jméno : Joel Miller (podle japonského manuálu)
Narození : 26. 9. 1985 (pravděpodobně)
Věk : 28 (těsně před propuknutím infekce), 48 (pravděpodobně, The Last of Us)
Vzhled : vousy, košile, džíny a prošedivělé vlasy
Výška : 178-180cm. (o hlavu a půl vyšší než Ellie)
Druh : Člověk
Status : Naživu

Joel je hlavní hrdina celé hry The Last of Us a první hratelná postava. Po té, co kvůli houbové nákaze ztratil svou dceru, se z něj stal nemilosrdný a cynický pašerák, který byl později požádán aby hlídal Ellie, mladou dívku, co je klíčem k záchraně lidstva před nákazou. Časem k sobě získají silné pouto.Ellie a Joel.Vztahy

ELLIE


Joel a Ellie ze začátku neměli nejlepší vztah. Joel ji viděl pouze jako náklad, který musí doručit, aby mohl získat zbraně. Po té, co zemřela Tess, která Joelovi řekla, že ji musí dostat k Tommymu, protože byl kdysi Světlonoš. A tak se Joel s Ellie vydávají za Billem do Lincolnu, kde ji Joel začíná pomalu věřit. Bůhví proč, ale Billovo jednání pomohlo Joelovi Ellie trochu věřit. Později ji dokonce svěřil zbraň, a začal si ji pořádně hlídat, ať ji nikdo neublíží. V podstatě už mu nebyla tolik lhostejná. Když se dostali k Joelovu bratrovi, Tommymu, chtěl Joel předat Ellie k Tommymu. Ten byl proti, ale potom to projednal s jeho ženou Marií, a ta to nakonec přijala. Jediný kdo to nepřijal, byla Ellie. Ta se totiž uhnala na koni do ranče, kde se zase za ni musel dostat Joel. Tam se od Ellie mohl dozvědět, že ji na něm záleží, a že nechce být už s nikým jiným, než s ním. Příběh pokračuje tím, že se Ellie o Joela stará při jeho zranění, a později ji Joel osloví v objetí přezdívkou "Babygirl.", a takhle přesně nazval i Sáru.

TESS


Tess je Joelova "kamarádka" a parťačka v pašování různých věcí. Spekuluje se o tom, že Joel a Tess spolu mohli mít i nějaký vztah, v nějakém bodu co byli spolu, protože spolu neustále celou cestu flirtují. Joela Tessina smrt moc nevzala, protože se snažil být silný, nejspíše kvůli Ellie.


Tessino kousnutí.

BILL


Bill má (měl) pašovací dohodu s Tess a s Joelem, a dřív než Joel potkal Ellie, měl Joel s Billem dobrý vztah. Říkal o něm že "je to dobrej chlap, jen potřebuje víc času než člověka pozná". I když byl Bill naštvaný za to, že Joel zničil všechny jeho pasti, stále byl ochotný mu pomoct sehnat auto, i když je to mohlo stát život. Bill Joelovi něco dlužil, takže proto to byl Bill ochotný udělat. Každopádně ho Bill nerespektoval kvůli Joelova rozhodnutí hlídat Ellie, říkal že "A víš kam tě tohle v tomhle světě přivede? Do hrobu.", přičemž mluvil o vlastních zkušenostech s jeho partnerem Frankem. Když konečně dostali auto, Bill prohlásil: "Seberte se a táhněte z mýho města."


Bill a Joel.


HENRY & SAM

Joel respektuje Henryho. Vidí v něm zčásti sebe, a proto reagoval zděšeně když se Henry zabil. A se Samem má neutrální vztah. Nic se mezi nimi neudálo. Spekuluje se že poté, co oba bratři Henry a Sam zemřeli, Joel a Ellie je spáili a jejich popel někde zakopali.

MARIA


Maria je Joelova švagrová. Vzala si jeho bratra Tommyho. S Joelem vychází neutrálně, ale později mu dává za vinu, že se Tommy chce vydat za Světlonoši odevzdat Ellie. Joel řekl humorně že ho Maria "děsí".


TOMMY


Tommy je Joelův bratr. Na začátku propuknutí houbové nákazy spolu drželi, nejspíš se spolu dostali i do karanténí zóny, jenže pak, Tommy poznal Marlene, vůdkyni Světlonošů, a Tommy se k nim přidal. Před rozloučením Joela a Tommyho se udála nějaká hádka kdy Tommy řekl "už nikdy nechci vidět ten tvůj zatracenej obličej!". Když se ale po několika letech objeví Joel s Ellie u Tommyho, Tommy Joela obejme, a nejspíš to co řekl, nemyslel tak úplně vážně.


Joel a Tommy.


MARLENE

Joel zná Marlene jenom jako "vůdkyni" Světlonošů. Celou hru se s ní nějak nestýká, až ke konci.


DROBNOSTI

  • Joel byl za mlada nejspíše fanoušek hudby. Říkal, že jako malý chtěl být zpěvákem, a také před propuknutím houbové nákazy hrál na kytaru s tím, že Ellie naučí taky hrát.
  • Joel říká, že nikdy nehrál žádnou videohru, ale přitom, při prologu, se můžete rozhlédnout po bytě od Joela a Sáry a u televize můžete najít PlayStation 3.
  • Joel byl pravděpodobně lovec nebo bandita před tím, než se stal pašerákem. Tato teorie se potvrzuje tím, když Joel řekl Ellie že "poznal obě strany". Bill také naznačil "Ať už jsou ty věci špatný jak jsou, aspoň jsou předvídatelný... Jsou to spíš normální lidi, co mě děsí... Ty bys to vlastně měl pochopit nejlíp.".
  • Joel má nejspíše rád kávu, jak bylo řečeno v Pittsburku. 

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement